Ütüleme Diot Lazer Epilasyon

Ütüleme Diode lazer epilasyon 800 veya 810 nm dalga boyunda lazer ışığı kullanılan bir sisteme sahiptir. Bu dalga boyuna sahip sistem Diode lazerler, kalın ve ince kıllarda da tercih edilirler. Deri içinde başka sistemlere göre biraz daha derine inerler. Diot Ütülme Sistem Epilasyonda da kıl boyu kısaltılarak çalışılır.Zira kısaltılmış kıl sayesinde verilen enerji, kıl köküne daha net ve çabuk ineceğinden kıl kökündeki tahribatta o kadar güçlü olacaktir.

utuleme-diode-lazer-epilasyon

Bu yöntemle yapılan sık atışlarla kıl folikülü yavaş yavaş ısıtılıyor. İncecik epidermis, atış aralarında hızla soğuyor.

Kıl tedavisi ciddi bir işlemdir. öncelikle kıl yapısı ve ten rengi tespit edilmeli, hangi bölgeye hangi sistem lazer epilasyon uygulanacağı belirlenmedir. Çeşitli epilasyon sistemlerinin var oluşunun sebebi budur. Alexandirate Sistem Lazer Epilasyon kalın ve koyu renkli kıllada başarılı olur ancak yüzde bulunan ince tüylerde istenilen sonucu verememektedir. Bu durumlara da farklı sistem epilasyonlarla müdahale etmek gerekir. Bu nedenle klinik veya sağlık kuruluşlarında bu işlemi yaptırmanız tavsiye edilir. Yüz, kollar, sırt ve göbekteki ince tüyler için diot lazer önerilmektedir. Masaj rahatlığının bir başka nedeni, uygulamanın sabit atışlarla değil, başlığın deri üzerinde “ütü yapar gibi” gezdirilerek yapılmasıdır. Bu nedenle uygulama tekniği “ütüleme” olarak adlandırılır. Ütüleme teknolojisi “Alma Lasers” patentlidir ve taklitleri de hızla türemektedir. Bu yüzden sadece Soprano XL, Soprano Accord, Spa SHR ve Harmony XL ile ütüleme uygulaması yapabileceğinizi unutmayınız, ucuz taklitlerinden sağlığınız icin sakınınız.

Leave A Reply