Erkek Sırt Lazer Epilasyon

Erkek sırt lazer epilasyon uygulamasında en çok tercih edilen Bakırköy Eyfel Estetik ve Güzellik ailesi olarak uzun yıllardır işimizi iyi yapmanın haklı gururunu yaşamaktayız. İnsan doğasının gereği olarak ergenlik döneminin ilk evresinde çıkmaya başlayan ve ergenlik döneminin ilerleyen dönemlerinde istenmeyen bir görüntü halini alan sırt kılları erkek için bir sorundur. Bakırköy ilçemizin en popüler Lazer Epilasyon Merkezi olan Eyfel Estetik Merkezinde sizleri hijyenik bir ortamda uzman kadromuz ile bu dertlerden kurtarıyoruz.

Erkek Sırt Lazer Epilasyon Nedir?

Erkek sırt lazer epilasyon işlemleri eskiden çok normal karşılanmıyordu. Artık günümüzde kadınlar kadar erkeklerde lazer epilasyon uygulamaları yaptırıyor. En çok bayanlar tarafından tercih edilen bu uygulama teknolojiler geliştikçe erkekler de son zamanlarda lazer epilasyon uygulaması için klinik arayışına giriştiler. Başta erkek sırt epilasyon olmak üzere, lazer epilasyon uygulamaları dendiğinde en çok başvurulan ve talep gören bölgeler ense, kulak üstündeki kıllar, boyun, sakal üstündeki kıllar, kaş arası, koltuk alt, göğüs, kollar ve bacaklar dır. Erkek sırt epilasyon işleminde tüm sırt taranır ve pürüzsüz olması amaçlanır. Erkek sırt lazer epilasyon yaptırmak günümüzde son derece konforlu bir uygulamadır. Jilet, ağda, tüy dökücü kremler ve kısaltma makineleri ne yazık ki sadece 5 gün pürüzsüzlük sağlamakta en geç 3 haftada eski haline döndürmektedir.Özellikle erkeler kıllarını hijyenik ve estetik bulmazlar. Bu bölgedeki kıllar hijyen iyi sağlanmazsa, mantar, bakteri, sivilce gibi enfeksiyonlara sebebiyet verebilir.

Erkek Sırt Lazer Epilasyon Sonuçları

Erkek sırt lazer epilasyon uygulamalarında başarı elde edilmemesi söz konusu değildir. Ancak işlemin başarı oranı kişiden kişiye değişkenlik gösterebilmektedir. Erkek sırt lazer epilasyon işleminde sırtta bulunan kılların kalın ve sert olması ve ya çok ince olması,  kılların gelişimlerini tamamlayamaması seans sayısını arttrısa da başarı oranını da yükseltmektedir. Bu yüzden erkek sırt lazer epilasyon işleminde buz lazer  tedavisiyle seans süresi 10-20 dk arasında ve 8-10 seansta istediğiniz sonucu elde edersiniz. İlk seans ile %50 civarında bir azalma sağlanmaktadır.

Erkelerde Sırt Lazer Epilasyon Yapılışı

Buzlazer epilasyon ile eskiden yakılan kıllar artık donduruluyor, yani uygulama esnasında siz hiçbirşey hissetmeyesiniz diye cilt altına lazer ışığı yollanırken cilt üstü de eksi 3 derece soğuk tutularak acısız ve ağrısız lazer epilasyon uygulaması sağlanıyor.

 • Öncelikle, uygulama bölgesi dezenfekte edilir.
 • Sonrasında uygulama yapılacak bölge işaretlenerek çerçeveye alınır.
 • Lazer cihazı cilt ve kıl yapınıza uygun olarak ayarlanır.
 • Uygulamadan sonra da yatıştırıcı kremlerle işleminiz tamamlanır.

Erkek Sırt Lazer Epilasyon Sonrası

Erkek sırt lazer epilasyon uygulamasından sonra ılık bir suyla banyo yapabilirsiniz fakat 1-2 gün kese yapmaktan kaçınmalısınız. Erkek sırt lazer epilasyon sonrası kızarıklığa karşı ne yapılmalı? Sırt lazer epilasyon cildinizi kurutabilir bunun için nemlendirici kremlerle nemlendirmeniz önerisinde de bulunmalıyım. Bunu erkek sırt lazer işleminden sonra ilk hafta, günde iki defa sürebilirsiniz.

Erkeklerde Sırt  Lazer Epilasyonun Faydaları Nedir?

 • Erkeklerde sırt lazer epilasyon yaptırdığınızda toplumdan kendinizi dışlamazsınız.
 • Erkek sırt lazer epilasyonun sırtta; jilet, ağda ve diğer kısaltma işlemleri neticesinde oluşan batıklar ve kıl dönmelerinin de tek çözüm yöntemidir.
 • Ekeklerde sırt lazer epilasyon işlemi oldukça şık, etkili, konforlu, hızlı ve güveniliir bir uygulamadır.
 • Günlük rutinde uygulanan tıraş, ağda, tüy dökücü krem gibi uygulamalar hem 3 hafta süre kadar yüzeysel bir fayda sağlamakta hemde sırt lazer epilasyon işlemine göre daha maliyetli olmaktadır.
 • Erkek sırt lazer epilasyon işleminin en iyi faydasından biri ise her zaman her şekilde istediğiniz kıyafeti giyebiliyor olmanız çünkü koltuk altınız her zaman temiz ve pürüzsüz kalacak.
 • Özellikle yazın erkekler tarafından denize girildiğinde pürüzsüzlük tercih edilmekte erkek sırt lazer epilasyon sayesinde çok yoğun olan kıllardan kurtula bilinmektedir.

Erkeklerde Sırt Lazer Epilasyonun Zararları Nedir?

 • Erkeklerde sırt lazer epilasyon işlemi sonrasında hafif bir şekilde cildiniz kuruyabilir ve bundan dolayı kaşıntı hissedebilirsiniz. Bunun için önlem olarak e vitamini içermeyen nemlendiriciler ve aloe vera içerikli ürünler ile eksilen nemi cildinize tekrar verebilirsiniz.
 • Temizlik ve hijyen anlamında güvenilir bir merkez seçerseniz işleminiz daha konforlu geçecektir.
 • Lazer ışını yayılan bir ışın değildir. Sadece atış bölgesinde sadece belli bir derinliğe kadar etki eder bu yüzden deri altına ve iç organlara ulaşması söz konusu değildir.

Erkelerde Sırt Lazer Epilasyon Kimlere Uygulanır?

 • Erkelerde sırt lazer epilasyon yaşı erkeklerde 14 yaşını geçmiş olmak gerekiyor fakat hormanlar hala aktif olduğundan seans sayısı bu yaşlarda uzayabiliyor.

Erkelerde Sırt Lazer Epilasyon Kimlere Uygulanmaz?

 • Kronik deri rahatsızlığı, epilepsi, vitiligo, cilt kanseri olan kişiler, cildinde aktif lezyon bulunan kişiler, cildinde açık yara ve tahriş belirtisi olan kişilerde koltuk altı lazer epilason işlemi kesinlikle yapılamaz.
 • Solaryum ya da bronzlaşma durumlarının akabinde lazer epilasyon yapılamaz.
 • Roacutan kullanımı sırasında ve sonrasında 6 ay boyunca lazer epilasyon işlemi  yapılmamaktadır.
 • Ayva tüyü şeklinde, beyaz, sarı ve kırmızı kıllara yapılmamaktadır. Yapılsa bile iyi sonuç alınamaz çünkü  lazer ışınları siyah kıla rengini veren melanin pigmentine etki ederek melanin pigmentini yakar.
 • Erkeklerde Sırt Lazer Epilasyon ben üzerine benin yapısını bozabileceğinden uygulanmaz.

Erkelerde Lazer Epilasyon Fiyatları Nedir?

 • Lokasyona göre erkek sırt lazer epilasyon fiyatları değişkenlik gösterir.
 • Erkeklerde sırt lazer epilasyon fiyatı seans bazlı ₺99 dir.
 • Her merkezde paket programlı lazer epilasyon fiyatlarına daha uygun fiyatlarla sahip olmak mümkün.

Erkek Sırt Lazer Epilasyon İşlem Sonunda Kıllar Bitiyor Mu?

 • Lazer epilasyon işlemi; kişinin hormonal yapısı, dna’sı kıl yapısı, metabolizması, beslenme şekline göre kıllara etki eder. Erkeklerde genellikle natürel görüntü oluşması istenmektedir.

Erkeklerde Sırt Lazer Epilasyon Acılı Bir işlem Mi?

Yine lazer epilasyon acısı kişiden kişiye değişmektedir. Kişinin acı düzeyi, kıl kalınlığı, ten rengi, kullanılan cihaz, kişinin kullandığı ilaçlar belirleyici rol oynamaktadır.

 

Leave A Reply