Dolgu

Dolgu yüzdeki ve dudaklardaki hacım kaybını gidermek için yapılan bir uygulamadır.  Doktor tarafından uygulama yapılır.  Saf hyaluronik asit  dudak üstleri, yanak çökükleri ve alın ortasında oluşan derin kırışıklıklar kanül sistemiyle yada enjeksiyon sistemiyle uygulanır.  Süresi 1 ila 1.5 yıl aralıgındadır. Her yasta ıhtıyac duyulan bölgeye uygulanılır.
Yüzde,boyunda yada vücudun herhangi bir bölümünde oluşmuş  derin çizgi ve çukurların uzun ve gecici bir süre yok edilme işlemidir.Özel olarak üretilmiş maddeler derinin belli katmanlarına enjekte edilerek oluşmuş çukur yada derin çizgiler etrafındaki deri ile aynı seviyeye getirilir. Kullanılan madde( saf hyulonoric acid) insan vücuduna asla zarar vermez her yaş gurubunda uygulanılabilir.

*Ağız ve burun kenarlarındaki derin çizgi ve çukurlarda,

*Dudak üstündeki çizgilerin kaybedilmesinde,

*Kaş ortası ve alındaki derin çizgilerde,

*Çene kenarı ve yanaklardaki çukurların doldurulmasında,

*Göz altındaki oluşan oluklarda,

*Elmacık kemiklerinin belirginleştirilmesinde uygulanılır.

Hyulonoric asid insan vücudunda bulunan bir maddedir. En çokta deride bulunur. Zamanla oluşan hacim kayıplarından ve su kaybından dolayı cilt bu maddeye ihtiyaç duyar. Alergen deildir. Teste gerek olmadan uygulanılır. Hemen uygulanılabilir. Hiçbir yan etkisi yoktur.
Dudak için, yanak için,burun kenarları için farklı yoğunlukta maddeler kullanılmalıdır.

Leave A Reply