Akne Tedavisi Bakırköy

Bakırköy Eyfel Estetik Merkezimizde akne tedavisi ile ilgili merak ettiklerinizi cevaplıyoruz. İnsan doğasının gereği olarak ergenlik döneminin ilk evresinde çıkmaya başlayan ve ergenlik döneminin ilerleyen dönemlerinde istenmeyen bir görüntü halini alan akne  ve akne izleri pek çok bayan ve erkek için bir sorundur. Bakırköy ilçemizin en popüler Lazer Epilasyon Merkezi olan Eyfel Estetik Merkezinde sizleri hijyenik bir ortamda uzman kadromuz ile bu dertlerden kurtarıyoruz.

Akne Nedir?

Akne, cildimizin gözeneklerinin üzerinde yerleşen, kırmızı renkte, kabarık sonrasında içi iltihap dolan sivilcedir. Genellikle yüzde, sırtta, omuz başlarında ve göğüs V bölgesinde ve popo üzerinde görülür. En çok bayanlar tarafından tercih edilen akne tedavisi günümüzde erkekler için de büyük sorun olduğu için son zamanlarda akne tedavisi uygulaması için klinik arayışına giriştiler. Özellikle erkeler bayanlar gibi cilt bakım uygulamaları yapmadıkları için ciltlerindeki akne daha fazla belirginleşmektedir.. Bu bölgedeki akneler hijyen iyi sağlanmazsa, mantar, bakteri gibi enfeksiyonlara sebebiyet verebilir. Uzun yıllar insanlar akneler için çözüm aradılar ve birçok yöntem, denediler. Akne tedavi uygulamaları kişiye özeldir. Herkesin akne oluşum öyküsü farklıdır. Hali hazır da akne (skar izleri) uygulamalarında başarı elde edilmeyen bölge yok gibidir.  Ergenlik döneminde olan kişilerin hormonları hala çok aktif olduğundan seans sayısı artabilir fakat böylelikle aktif lezyonların oluşturacağı akne izlerinin de önüne geçmiş oluruz.

Akneye Neden Olan Gıdalar

Akneye neden olan gıdalar çikolata, yağlı gıdalar, şekerli besinler ve abur cubur olarak bilinse de bu sanıldığı kadar gerçeği yansıtmamaktadır. Çünkü aldığımız besinlerdeki yağ ve şeker gözenekleri tıkamaz bu sebeple bu tür gıdalar sağlığımız için risk olsa da aknelerin önüne geçebilecek bir yöntem değildir.

Akneli Cilt Temizliği Nasıl Yapılır?
 • Öncelikle kesinlikle sabun gibi cildinizin ph dengesini bozabileceği için kullanmayın.
 • Yüzünüzü saf suyla yıkamak gözeneklerde yağ birikmesini engelleyebilir.
 • Cildinizi çok fazla ovalamak doğru değildir. Aktif lezyonları dağıtabilirsiniz.
 • Yüzünüzü kurutmak için kesinlikle havlu kullanmayın. Tek kullanımlık kağıt havlular iyi bir tercih olabilir.
 • Kozmetik ürünlerin cildinize uygun olması çok önemli; mesela yağlı bir cildiniz varsa cildinizi daha fazla yağ dengesini bozacak ürünler kullanmamalısınız.
 • Akne Tedavisi için kullanılan ürünlerin önemli içeriği; salisilik asit ve benzol peroksit. Bu maddeleri içeren yıkama jeli, tonik ve maske edinin.
 • Geceleri uyumadan önce cildinizi narin dokunuşlarla yıkama jeliyle köpük yapıp durulayın ardından tek kullanımlık havluyla kurutun. Bir pamuğa tonik sıkıp cildinize bastırmadan gezdirin. Üçüncü aşama olarak maskenizi yapıp nemlendiricinizi sürüp işlemi sonlandırın.
 • Akne olan bölgelerde kese uygulaması doğru bir uygulama değildir.
 • Salisilik asit içeren maskeyi haftada iki üç defa yapabilirsiniz.
 • Temizlik yapacağınız ürünler kozmetik olmamalıdır.
Akneyi Geçirmek İçin Ne Tür Ürünler Kullanılır? 

Akneyi geçirmek dermatoloğunuz eczanede satılan kremler ve ya ağızdan alınan haplar verebilir. Bu hap ve kremlerden bazılarının ciddi etkileri olurken bazıları daha hafif etkilere sahiptir. Bunun dışında profesyonel destek alabilirsiniz. Bakırköy Eyfel Estetik merkezimizde uzman kadromuzla sizi ağırlamaktan memnuniyet duyacağız.

Akne Tedavisi Kimlere Uygulanır
 • Bakırköy akne tedavisi için 14 yaşını geçmiş olmak gerekiyor fakat hormonlar hala aktif olduğundan seans sayısı bu yaşlarda uzayabiliyor.
Akne Tedavisi İşlemi Sonunda Akneler Kurur Mu?

Akne tedavisi işlemi; kişinin hormon yapısı, Dna’sı kıl yapısı, metabolizması, sosyal yaşam tarzı (alkol-sigara) kullanım şekline göre cilde etki eder. Kişiden kişiye değişmekle birlikte 4-10 seans aralığında memnun olduğumuz sonuçlar alırız.

Akne Tedavisi Acılı Bir işlem Mi?

Akne tedavisinin hiçbir yan etkisi ve acısı yoktur. Akne tedavisi için en önemli unsur sabırlı olmaktır.

Akne Tedavisi Evde Nasıl Yapılır?

Evde akne azaltmak için neler yapabiliriz birde onlara bakalım.

 • Uyumadan önce aloevera jelini tüm yüzünüze uygulayın 30 dakika geçtikten sonra durulayın.
 • Elma sirkesi ve su karışımını bir pamuk yardımıyla akneli bölgeye tampon şeklinde uygulayın.
 • Eczaneden alacağınız fito kremi akneli bölgeye nokta şeklinde sürün. Fito kremin antiseptik özelliği olduğu için akneleri kurutmaya yardımcı olacaktır.
Leave A Reply